środa, 9 kwietnia 2014

ZDJĘCIE TYGODNIA. Wojownik Albert debiutował w kumite i zwyciężył

Albert Malik to 6-letni skarżyski karateka, który w sobotnim międzynarodowym turnieju w Kobierzycach koło Wrocławia zajął pierwsze miejsce.
Albert Malik, jeden z najmłodszych zawodników w dojo Zbigniewa Zaborskiego.

Podopieczny Zbigniewa Zaborskiego triumfował w kategorii dzieci z rocznika 2007-08. Skarżyszczanie przywieźli stamtąd trzy medale. Na najwyższym stopniu podium stanął tylko Malik. Obserwując chłopca przypomina się taka scena ze starego klasyku - "Krwawego sportu". Mały Japończyk Tanaka, trenujący z Frankiem Duxem mówi: - Kiedyś, gdy urosnę, pojadę na kumite i zwyciężę.
Albert, ty już zwyciężyłeś, życzę ci kiedyś mistrzostwa Polski i jeszcze czegoś więcej!
Więcej o starcie karateków w Kobierzycach na echodnia.eu, w piątkowym Echu Skarżyskim i poniedziałkowym Tygodniku Skarżyskim.