środa, 5 marca 2014

Granat po Nowinach - Mateusz, dzięki, że się wziąłeś w garść

Piszę te słowa akurat w momencie gdy Szpakowski marudzi, że tylko cztery minuty pozostały do tego, żeby się coś zmieniło (Polska-Szkocja 0:1). Z kadry gówno nie pociecha. Cieszy natomiast... Mateusz Fryc.
Mateusz Fryc zaczął trafiać do siatki rywali. Dobry znak przed ligą?

Napastnik Granatu strzelił hatt tricka w dzisiejszym sparingu z Nowinami (4:0). Poczytał chyba mojego marudzenia i wziął się w garść. Zdobył pierwsze swoje bramki w czasie sparingowego grania. Wprawdzie mecz towarzyski, ze słabszym jednak rywalem, ale nie ma się co czepiać. Oby kanonada w podkieleckiej miejscowości oznaczała odblokowanie się na dobre i to, że w lidze zobaczymy starego, dobrego Mateusza. Czwartego gola uzyskał niejaki Dawid Smolarczyk, młodzieżowiec z Korony Kielce (20 wiosen sobie liczy). Jego przyjście to ma być transfer last minute do Granatu. W sobotę ciekawy mecz z lokalnym rywalem, Szydłowianką na jej boisku (początek o 11). W lidze się wprawdzie nie mierzymy, bo inny jest administracyjny podział rozgrywek, ale zawsze to coś jak lokalne derby. No i rzut beretem jeśli chodzi o odległość.