środa, 29 stycznia 2014

Wioletta musi poszukać formy. Przełamie się w... derbach?

Skarżyscy "fryzjerzy" występujący w trzeciej lidze siatkarzy złapali zadyszkę formy. W meczu z Trans City znów rozegrali niezłe dwa sety. Niestety, nie doprowadzili nawet do tie-breaka.
"Wiola" - czas poszukać formy, bo podium w trzeciej lidze zwieje bezpowrotnie!

Wioletta zapowiadała mocne wejście w drugą rundę, na razie jednak ma z tym duże problemy. Stracona szansa w meczu z Gumpem Ostrowiec Świętokrzyski (2:3), teraz porażka w podkieleckich Nowinach. Pierwszy set przegrany do 20 po w miarę jeszcze wyrównanej walce, w drugim lanie do jedenastu, pobudka w trzecim i zwycięstwo do 19. Wreszcie mordercza czwarta partia, długie wymiany i porażka na przewagi 35:37 (!!!). "Fryzjerzy" narzekali w końcówce na pracę sędziny, która ich zdaniem w końcówce nie odgwizdała w dwóch sytuacjach czterech odbić piłki po stronie gospodarzy. Tak oto nie udało się dojść nawet do tie-breaka. Po dwóch noworocznych spotkaniach SF ma tylko jeden punkt na koncie, w sumie szesnaście i do trzeciego Gumpa traci dwa. Jest problem z osiągnięciem podium, nie zniknie on, jeśli drużyna nadal będzie prezentowała formę w kratkę, dobre sety przeplatane będą miernymi. Drużyna ma odbudowywać formę w skarżyskiej lidze amatorskiej. Mecz z Uniwersytetem Jana Kochanowskiego Kielce nie odbędzie się 17 lutego lecz 10 marca. Najbliższa batalia o trzecioligowe punkty będzie ciekawa - 27.07 w Suchedniowie z Orliczem. Derbowy rewanż. Jeśli "fryzjerzy" chcą jeszcze myśleć o podium, ten mecz muszą bezdyskusyjnie wygrać. Biało-niebiescy też zresztą skóry tanio nie sprzedadzą. Będzie się działo, szkoda, że dopiero za miesiąc.
*  *  *
Fryzjerską ekipę zasilił Artur Dudek, 17-letni wychowanek STS. Według relacji Tomasza "Boracza" Borowskiego zagrał bardzo dobre zawody. Podsumowanie trzeciej ligi z kompletem wyników tradycyjnie już wkrótce w Echu Dnia i Tygodniku Skarżyskim.